Horses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Horses

Horses and everything about them
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книги с коне

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Книги с коне Empty
ПисанеЗаглавие: Книги с коне   Книги с коне Icon_minitimeСъб Окт 10, 2009 4:52 pm

Тук ще пишем за книгите с коне, които сме чели.

От моя страна са следните:

И отново коне от Бернхард Гжимек
Черният красавец от Ана Сюел
Конете - албум с фотографии
Наръчник на инструктора по езда - от Монти Мортимър
Коневъдство - от Рангел Караиванов, Георги Бързев
Мартина - малката ездачка от Жилбер Делаи и Марсел Марлие

Има и още
Дървеното конче от въртележката - от Иван Теофилов
Вихър дивото конче - от Ж. Томас-Билстейн
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Книги с коне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги с коне   Книги с коне Icon_minitimeСря Окт 21, 2009 7:55 pm

В момента чета една много яка книга, която взех от библиотеката на училището. Казва се Saddle club: Horse Shy.Това е втората част и останалите ги има в библиотеката ни.Там има страшно много книги за коне, на английски, разбира се... Ако искате може да пусна превод на няколко глави Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Книги с коне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги с коне   Книги с коне Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 11:27 am

Би било страхотно! Много интересна литература за ездата има на други езици, за съжаление на български - много, много по-малко. Но, няма да е честно от наша страна да те отклоняваме от учебната част. Ако можеш да го съвместиш с ученето.

Преди имаше едно изискване, че в края на подготвителен клас учениците трябваше да представят цяла папка, посветена на избрана от тях тема: конете например! Вадеха основните за темата думи (лексика) и разказват на езика ( в твоя случай английски) за конете. Добавят и картини и става страхотно! Цял труд на чужд език от теб по любимата ти тема. После го премахнаха в това училище, за което аз знам. При вас не знам как е, просто реших да ти го разкажа. Това се подготвяше за устния изпит в края на годината.

Наскоро прочетох "Фюри и мустангите" от Албърт Милър. На един дъх! Жалко, че не съм чела "Фюри", което е първата част, но не пречеше. При вас сигурно я има и в оригинал. В миналото са давали и филм по телевизията за Фюри - черният мустанг, но аз не съм го гледала, защото е било доста отдавна.
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Книги с коне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги с коне   Книги с коне Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 10:15 pm

Не, нищо няма да ми стане, тъкмо ще се поопражня в превода.
Ще ача някой глави, но може и да са от другата книга, понеже тази почти я прочетох. Ама пък нямам краен срок... Не знам очаквайте го скоро Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Книги с коне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги с коне   Книги с коне Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 10:45 am

Тогава ще очакваме!Ти превеждаш - ти преценяваш какво Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книги с коне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги с коне   Книги с коне Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книги с коне
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Horses :: Horses :: Други конски работи-
Идете на: