Horses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Horses

Horses and everything about them
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Конят, който яздя

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСъб Сеп 26, 2009 5:01 pm

Тема за конят, който в момента яздите. Покажете го на снимка, разкажете за него! Представете го, както е най-добре според вас. Все пак снимката е много желателна Smile
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСря Сеп 30, 2009 9:55 pm

В момента яздя Сами - учебният кон на конюшнята.Той е най-кроткият и едновременно най-дивият кон в конюшнята.Свикнал е да го въртят постоянно в кръг, да го яздят само за разходка и понякога го извеждаме по четири пъти на ден, за да го яздят всеки път поне по 2 ездача. По тази причина, понеже го яздят и деца, той е много внимателен и трудно можеш да го накараш да тръгне в тръс или още по-трудно в галоп. Точно заради този негов нрав ние го обичаме, но той заминава и ще ни липсва страшно много!!! Sad Crying or Very sad Sad Crying or Very sad Sad Crying or Very sad

Конят, който яздя 1088634z
Конят, който яздя 1088635D
Конят, който яздя 1088636F
Конят, който яздя 1088638N
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 12:32 pm

Милият Сами!

Макар че го познавам отскоро, свикнах с него и ще ми липсва! No Дано новият му собственик да го обича много и да се грижи добре за него! Като го яхнех, току се обърне и ме гледа. Какво ли си е мислил? Може би ме е питал с поглед: "Кога ще слезеш от гърба ми?" Последния път на тренировка беше изморен, но дори и когато се ядоса той е внимателен и мил.

Конят, който яздя 015011797

Другият кон, който яздя е кобилата Карма, или както аз й казвам - Карменсита. Тя е млада кобилка на 5-6 години. Добричка е, но има сериозен тръс, с който още не съм се справила. Много се радвам, че на Войнеговци, където я яздя, мога да си я чистя сама. Карменсита ме научи, че по време на тренировка, човек не бива да глези и черпи с круши коня си, защото когато му поиска нещо, той си знае, че двамцата са си "свои хора" и не слушка. Пък аз догато я кордирах, усетих, че й стана тъпо и започнах да се разхождам с нея и ... по едно време гледам - всъщност тя ме разхожда.А аз се чудех как да я забавлявам I love you Накрая тя реши, че може да ми покаже ей това tongue , което се оказа невярно предположение. Е, щеше да е вярно, ако бях сама, но там беше треньорът ми - Иво. След урока, тя ме изпрати на тръгване, по което разбрах, че си е взела поука, вече ще ме слушка повече и иска да си останем приятелки!

Конят, който яздя 015009731
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeЧет Окт 01, 2009 10:47 pm

Голяма е сладурана I love you
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeПет Окт 02, 2009 8:51 pm

Вече яздя новият учебен кон - Роро.ОБОЖАВАМ го тоя кон!!! направо....не знам много ме кефи и вози по-леко, и е шарен, и, и, и.... Много го обичам (днес го видях за първи път Laughing ).
Днес не можах да го снимам, но изглежда горе-долу така(това е кон от съседната конюшня) само че е по-нисък:
Конят, който яздя 1090799U

Конят, който яздя 1090803w
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСъб Окт 03, 2009 6:46 pm

Не може да бъде!? Той е ШАРЕН!!! Нямам търпение да се запозная с него cheers Да не е пейнт хорс?
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСъб Окт 03, 2009 7:46 pm

Не знам, не съм питала ама е мноооого як, има защо да нямаш търпение, и аз нямам да го видя пак cheers lol!
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeВто Окт 06, 2009 4:20 pm

Ето ме и мен с Роро, който вече ( и от първия път) ми е любимец № 1!

Конят, който яздя 015269945-big
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСря Окт 07, 2009 4:33 pm

То, всеки който го види го заобичва повече от вс на света, така че да, разбирам те Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 10:44 pm

Ей, намерих един единствен човек, който не хареса Роро - Дида, дъщерята на Емо. Днеска му вика, рита, нерви, игра с нагайката и накрая каза, че повече не може да го понася и ми го даде на мен. Ама пък ме слушаше много след това Very Happy

Е, май им хванах днеска цаката на мързеливците, просто с нагайката (съвсем леко, разбира се) и Хачо ми държа тръс почти през цялото време. Беше яко. Вдигах го и на галоп... Беше яко bom

И между другото, искам да подчертая времето беше невероятно слънчево и приятно, не както "давали синоптиците" bounce Suspect
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeПон Окт 26, 2009 9:20 am

Ми тя Дида май не е много запалена по конете и затова не го харесва Rolling Eyes

Времето беше перфектно, наистина синоптиците не познаха. Аз използвах да отида до Войнеговци, защото там Карма ме беше все забравила. Беше страхотно! Завиваше ми на 100 % накъдето исках, само на тръс ми спираше често при завой, но по-натам ще се справя и с това. Важното е да продължавам да се упражнявам.
Тръс не можах да вдигам, защото много галя с нагайката, а краката са ми слаби засега. Без да пошляпна никой - нито Карма, нито Роро ми тръгват на тръс. Добре че пред мен беше Силвето с коня Дзенга. Карма много го харесва и ходеше след него. Даже се съгласяваше и на тръс от време на време bounce Ама вече не ми друса, чак като преди - посвикнала съм й.

Разкажи, как ти тръгваше на галоп, моля те! Много силно ли трябваше да го ръчкаш, как става?
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeПон Окт 26, 2009 10:19 pm

Ми не трябваше да го удрям силно. Попринцип просто вдигам тръс и после с нагайката, достатъчно силно да разбере, но не съвсем леко като да вдигне тръс, и галопираме. Тя Дида ме пусна на галоп (Емо не мисли да го прави в най-скоро време Evil or Very Mad , но все пак той ми е треньор, има правото да реши), защото много ми се чудеше как мога в тръс, а не и в галоп, тъй като , както знаеш галопа е доооста по-удобен от тръса.

Кофтито е, че Роро наистина не иска да галопира. Mad
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 2:02 pm

Има коне, които галоп им дай и други, които много трудно галопират. Изглежда зависи и от породата. Бъди внимателна, много "инструктори" да не се упражняват на теб. Ще си слушаш Емо - разбира се, той по-добре знае. За галоп трябват бая силни крака, по-силни отколкото за тръса. Аз предпочитам галопа да дойде при мен неусетно - когато съм съвсем готова за него. Сега искам да се науча да завивам на тръс без коня ми да спира.
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 6:58 pm

Е, за завоите - с Роро, защото на Хачо юздечката е гадна, вместо презносник, има една верига, дето като го дръпнеш и му се забива под муцуната и като искаш да направиш завой 90 градуса примерно, той направо спира заради нея. Ама така е, като не слуша Жоро. Evil or Very Mad

А попринцип с Дида просто ми е по-приятно, защото яздим паралелно и ако греша някъде тя направо ми го показва върху седлото, пък е и интересен човек. Не съм казала, че безусловно ще слушам само нея, все пак и тя още не е спец... Просто мислеше, че ме е страх да галопирам и за това реших да й докажа, че няма такова нещо. Wink Кофтито е само, че имам един гаден навик - вдигам си ръцете като вдигнем галоп и така го дърпам в устата. Може би е по простата причина, че Емо постоянно като бях със Сами ми казваше ако се разиграе, което често правеше, да не се паникьосвам и веднага да дърпам поводите. Очевидно не се паникьосвам, но това с поводите си ми остана...
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 3:33 pm

Аз не познавам Дида изобщо - просто от това, което пишеш, опредположих, че може би не е много запалена, но може и да се лъжа.

Това, че ти показва веднага разни неща е страхотно. Добре е когато човек си забележи някоя грешка, защото ще може и да я отстрани, макар и товна да изисква някакво време. Ако не я забележи и никой не му я покаже - няма начин.
Върнете се в началото Go down
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСъб Окт 31, 2009 7:18 pm

Днес се запознах с Дида. Не мисля, че не харесва Роро - просто е искала да се справи с него може би. То тя си е цял стажант-инструктор. Наистина е добра! И на мен ми показа някои неща, но не галоп Smile
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeНед Ное 01, 2009 8:36 pm

Е, чак пък стажант инструктор... Мен почна да ме дразни малко и си я отбягвам, колкото мога... (Ама ме дразни не като Жоро, смисъл Жоро е мн готин и мн го уважавам, ама Дида е лесно избухлива, а аз мразя такива хора Evil or Very Mad . Емо за това ме е предупредил, че ще ми вика...)


Последната промяна е направена от horses_are_beauty на Сря Юли 28, 2010 10:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
...Horse Girl*
Admin
Admin
...Horse Girl*


Брой мнения : 196
Join date : 16.07.2010
Age : 24
Местожителство : Добрич

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСря Юли 28, 2010 2:14 pm

Сами е много красив кон и чак на мен ми домъчня за него! Crying or Very sadSad Този Роро е много готин кон!Very Happy А Дида май-мрази конете...Evil or Very Mad Той Роро как познах, че е Пинто много е красив! Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://my-life-horses.bulgarianforum.net/forum.htm
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitimeСря Юли 28, 2010 10:23 pm

Даам.. наистина са много красиви коне.. И много различни, с много странни характери. Също като хората около тях (в това число се слагам и аз). Клуба ни се казва "Карнавал", защото наистина сме изключително шантав народ там. Как сме се намерили един друг - иди разбери.. Имаме си и табелка дори на вратата на конюшнята, която предупреждава хората да внимават около нас: "ДУШЕВНО БОЛНИ" Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
Sponsored content





Конят, който яздя Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конят, който яздя   Конят, който яздя Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Конят, който яздя
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Horses :: Конете в медиите и света :: Фотография-
Идете на: